GÜNEŞ PANELİ FİYATLARI

Evinize güneş enerji sistemi mi kurmayı düşünüyorsunuz ? pek çok ev sahibi ne kadar yararlı olduğunu görmektedir. Evinize güneş panelleri kurmayı düşünüyorsanız ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, doğru yere geldiniz. Güneş panellerinin nasıl çalıştığının ve eviniz için kaç taneye ihtiyacınız olabileceğinin ayrıntılarını gözden geçireceğiz. Hadi bir bakalım.

Güneş Panelleri Nasıl Çalışır?


Basitçe söylemek gerekirse, güneş panelleri fotonları emer ve ardından elektronları serbest bırakır. Atomlardan kurtulduklarında, elektrik üretir! Güneş panelleri ışığı alır ve doğrudan kullanmak için bir elektrik akışına dönüştürür.

Güneş paneli hücreleri güneş ışığını emer Işığı DC gücüne dönüştürürler. Tüm sistemler, bu gücü AC gücüne dönüştürmek için bir tür invertöre (dizi, Mikro veya hibrit) ihtiyaç duyar. Elektrik daha sonra teller aracılığıyla evinize gönderilir. Bu, kendisine bağlı olan her şeye güç verir Üretilen herhangi bir fazla elektrik daha sonra elektrik şebekesine beslenir. Temel bilgileri öğrendikten sonra güneş sistemleri karmaşık ve anlaşılması kolay değildir. Artık nasıl çalıştıklarını anladığınıza göre, ne kadar dayandıklarına bir göz atalım

Güneş Panellerinin Ömrü Ne Kadardır?

Kısacası, kaliteli bir güneş paneli 25 yıla kadar veya daha uzun süre dayanabilir. Güneş panelleri, dışarıdaki elemanlarda uzun bir ömür yaşamak için tasarlanmıştır.

Tipik güneş panelleriniz 25 yıl süren bir garanti ile gelir, bu nedenle avantajlardan oldukça uzun bir süre yararlanmanız garanti edilir.

Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı tarafından yapılan bir araştırmaya göre , güneş panelleri garantilerinden %80 daha uzun ömürlüdür.

Bu, yolun aşağısındaki elektrik faturalarından binlerce tasarruf etmenizi sağlayabilir!

Kaç Güneş Paneline İhtiyacınız Var?

Öğrenmek için kaç güneş panelleri evinizin için gerekir, her şeyi that use güç dikkate almak gerekir. Elektrik faturanıza bir göz atmak, kaç taneye ihtiyacınız olabileceği konusunda size iyi bir fikir verebilir.

Kaç Watt Kullanıyorsunuz?

Elektrik faturanıza bakarken kilovat saati (KWH) görebilmeniz gerekir. Evler için KWH, konuma bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Güneydeki bir evin klima ünitelerinden büyük miktarda enerji çekmesi daha olasıdır.

Ortalama günlük enerji kullanımını bulmak, güneş enerjisi ihtiyaçlarınızı hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Kullanımınızı tamamladıktan sonra, her şeyi çalıştırabilmek için ne kadar watt’a ihtiyacınız olduğuna bakabilirsiniz.

Yoğun Güneş Işığı Saatleri
Güneş panellerinin yalnızca doğrudan güneş ışığı altındayken çalıştığını unutmayın. Güneş artık üzerlerine parlamadığında, enerji üretmiyorlar. En yoğun güneş ışığı saatleri, panellerinizin doğrudan güneş ışığı altında olduğu zamandır.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, en yoğun güneş ışığı saatleriniz değişebilir.

Evinizin saatlik enerji kullanımını evinizin sahip olduğu en yüksek güneş ışığı saatleriyle çarpın ve ardından bunu bir güneş panelinin watt değerine bölün. İhtiyacınız olabilecek bir diziyi bulmak için bunu hem yüksek hem de düşük voltajlı paneller yapabilirsiniz.

En saygın güneş enerjisi şirketleri de bu temel bilgileri sağlayarak bunu belirlemenize yardımcı olabilir!

1500 Metrekare Ev İçin Güneş Panelleri
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama ev kabaca 1500 metrekaredir. Bu büyüklükteki bir evde, tipik elektrik faturası ayda yaklaşık 100 dolar gelir. Bu evin elektriğini karşılamak için tahminen 15-18 güneş paneline ihtiyacınız olacak.

Örneğin, tipik bir buzdolabı 250 watt olarak derecelendirilebilir ve günde 4 saat çalışır. 250 watt X 4 = 1000W. 1k watt, günde 1 kWh enerjiye eşittir.

Bu elbette genel bir tahmindir ve eklektik kullanım, güneşlenme saatleri, konum ve panellerin tipi bu miktarı değiştirebilir.

Güneş Paneli Sistemleri Çeşitleri
Güneş paneli sistemleri söz konusu olduğunda üç farklı tip bulunmaktadır. Gid-bağlı, pil yedeği ile şebekeye bağlı ve şebekeden bağımsız. Her birine bir göz atalım.

Şebekeye Bağlı Sistem
Konut evleri tarafından kullanılan en popüler sistem türü şebekeye bağlı sistemdir. Bu tür bir sistem, doğrudan evinize ve elektrik şebekesine yorulur. Bu, ev sahiplerinin güneş sisteminden veya şebeke sisteminden gelen güç arasında sorunsuz geçiş yapmalarını sağlar.

Sistem, evin ihtiyaç duyduğundan daha fazla güç üretiyorsa, fazla güç, elektrik şirketine geri satılacak veya faturanızı eşitlemek için kullanılacaktır.

Bunlar genellikle üçünden daha ucuz sistemlerdir.

Pil Yedekleme ile Şebekeye Bağlı
Şebekeye bağlı sisteme benzer şekilde, bu güneş enerjisi sistemi de hem evinize hem de elektrik şebekesine bağlıdır. Ancak, aynı zamanda bir pil bankası ile donatılmış olarak geliyor.

Paneller doğrudan güneş altındayken elektrik ürettiğinde, fazla gücü pil bankalarında depolar. Bu güç daha sonra güneş battıktan ve paneller artık güç üretmedikten sonra kullanılabilir.

Güç, aynı zamanda kamu hizmeti şirketlerine de satılabilir – Bu sistem, pillerin pahalı fiyatı nedeniyle çok daha pahalıdır.

Şebeke Dışı Sistem
Diğer ikisinden farklı olarak, şebekeden bağımsız sistem elektrik şebekesine hiç bağlı değildir. Bu sistem sadece evinize ve bir pil bankasına bağlıdır. Pil bankası, eviniz için günde 24 saat güç üretmeye devam etmek için bu kurulumda çok önemlidir.

Bu en pahalı sistem olma eğilimindedir çünkü evinizin ihtiyaç duyacağı enerji miktarını depolamak için aşırı miktarda pile ihtiyacınız vardır.

Güneş Panellerinin Maliyeti Ne Kadardır?
Güneş enerjisi son zamanlarda maliyet etkin hale geldi. Fiyatlar düştü ve çok daha fazla halka açık hale geldi. Bir güneş panelinin ortalama maliyeti, on yıl öncesinin neredeyse yarısından daha az.

Tipik bir güneş paneli, watt başına 50 sent ile 70 sent arasında çalışabilir. Watt başına 50 sentte, 350W’lık bir panel 175 dolara mal olur. 15 güneş paneline ihtiyaç duyan tipik bir evde, panellerin toplam maliyeti 2,625 dolar olacaktır.

Bu sadece paneller için olsa da, kurulum maliyetinin de dikkate alınması gerekir. Evinize bir güneş enerjisi sistemi kurmak için ne yaptıklarını bilen profesyoneller gerekir.

Solar Kurulum Maliyeti Ne Kadardır?
Bu, şirkete bağlı olarak değişebilir, ancak ortalama bir kurulum için sizi 15.000 ila 30.000 ABD Doları arasında çalıştırabilir.

Birçok güneş enerjisi şirketi teşvik ve finansman sunmaktadır. Evinizi kurmanın getirdiği bir sürü başka finansal fayda var:

Elektrik oranları ülke genelinde arttı ve şimdi hiç olmadığı kadar yüksek
Binlerce elektrik faturasından tasarruf edebilirsiniz ve yalnızca zaman içinde daha fazla tasarruf etmeye devam edeceksiniz.
Evinizin yeniden satış değeri fırlıyor. Birçok ev alıcısı, halihazırda kurulu bir güneş enerjisi sistemiyle gelen evleri arıyor.
Hükümet, güneş sistemleri söz konusu olduğunda büyük bir vergi kredisi sunuyor. Bazı eyaletler ayrıca bir indirim programı sunar
Sistemler, yatırımınızı en az 25 yıl güvence altına alan bir garantiyle gelir
1500 Metrekare Ev İçin Toplam Maliyeti Ne Kadardır?
Tipik 1500 metrekarelik ev, 6kw güneş paneli sistemi etrafında kullanabilir. Panellerin ve tam kurulumun toplam maliyeti yaklaşık 18000$ olarak tahmin edilebilir.

Eviniz için bir tahminde bulunmak ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi öğrenmek için yerel bir enerji danışmanıyla iletişime geçin . Size bir kurulum teklifi verebilir ve eviniz için güneş enerjisi sistemleri ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilirler.

Akılda Tutulması Gerekenler
Güneş panelleri, tasarruf etmenin ve çevreyi korumanın harika bir yoludur . Ancak, yalnızca doğru ürünler kullanıldığında ve doğru kurulum yapıldığında etkin bir şekilde çalışırlar.

Yalnızca kaliteli güneş panelleri ve güneş enerjisi ekipmanı kullandığınızdan emin olmak istersiniz. Ucuz ya da nakavt markalar kullanmak, kaliteli ürünler kadar çok üretmeyecektir.

Doğru kurulumun sağlanması bir güneş enerjisi sisteminin anahtarıdır. Düzgün monte edilmemesi, etkisiz panellere, arızalara veya yangınlara neden olabilir. Evinizin kurulumunu her zaman Profesyonel bir şirkete yaptırdığınızdan emin olun.

Toplama
Artık güneş panellerinin nasıl çalıştığına ve kaç taneye ihtiyacınız olacağına dair derinlemesine bir anlayışa sahip olduğunuza göre , artık yeşile dönme ve paradan tasarruf etmeye başlama zamanı. Profesyonel bir güneş enerjisi şirketi ile iletişime geçin ve evinize güneş enerjisi sisteminizi kurmak için bir fiyat teklifi alın.